Zakończyła się trzecia edycja konkursu promującego medycynę rodzinną i lekarzy tej specjalności. Patronat merytoryczny nad konkursem o Order Doktora Ojboli sprawowało Krajowe Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Anna Knysok, wiceminister zdrowia. Do udziału w konkursie pacjenci zgłosili 290 lekarzy rodzinnych z całej Polski. Głosowało prawie 10 tys. osób.
Kapituła Orderu w składzie: Anna Knysok, podsekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. wprowadzenia puz; Zbigniewa Nowodworska, rzecznik prasowy Krajowego Związku Kas Chorych; dr Jacek Putz, przewodniczący Kapituły i koordynator ds. szkoleń lekarzy rodzinnych w Polsce; dr Jarosław Pinkas, wiceprezes Krajowego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz dr Jacek Łuczak, wiceprezes Krajowego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce – dokonała oceny nadesłanych kandydatur.
Tytuły Doktora Ojboli otrzymali: dr n. med. Szczepan Szczepański z Warszawy (I miejsce), dr n. med. Ireneusz Różalski z Opinogóry k. Ciechanowa (II miejsce) i dr n. med. Włodzimierz Bołtruczuk z Trzciannego k. Białegostoku.
Tytuł Honorowego Doktora Ojboli przyznano dr. n. med. Sławomirowi Szewczykowi z miejscowości Boguty-Pianki k. Ostrołęki.
Dr Szczepański, laureat I miejsca, jest lekarzem od 25 lat. Pracuje w nzoz na warszawskim Żoliborzu. Specjalizację z medycyny rodzinnej zrobił wprawdzie dopiero w zeszłym roku, ale od dawna uważa, że lekarz rodzinny odgrywa główną rolę w walce o poprawę stanu zdrowia społeczeństwa. Dr Różalski twierdził, że choć w pracy lekarza rodzinnego nie ma wyznaczonych godzin przyjęć i niejednokrotnie musi pracować także w nocy, praca przysparza mu wiele satysfakcji.
Laureaci konkursu: z prawej dr Szczepan Szczepański (zdobywca I miejsca) i dr Ireneusz Różalski (zdobywca II miejsca)